Ogłoszenia Duszpasterskie

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022

 

Od 18 do 25 stycznia w Kościele Powszechnym przeżywamy kolejny Tydzień Ekumeniczny, czyli powszechną Modlitwę i jedność chrześcijan. Zapraszamy wszystkich wierzących do wspólnej modlitwy.

 

Trwa peregrynacja Ikony Świętej Rodziny w rodzinach naszej parafii. Każda rodzina może wziąć Ikonę na jeden dzień do swojego domu, by modlić się na Różańcu. Można wpisać się do kalendarza w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.

 

Trwa wizyta kolędowa w naszej parafii. Rodzina, która chce przyjąć kolędę może zgłosić swoje zaproszenie w kancelarii parafialnej według podanego planu lub w terminie dodatkowym. Dzisiaj ul. Szczygłów i Drozdów; w poniedziałek – ul. Kawek; we wtorek – ul. Fitelberga; w środę – ul. Różyckiego; w piątek – ul. Imieli i Kościuszki; w sobotę – ul. Skiby i Brynowska; w niedzielę – ul. Gałczyńskiego. Cały plan jest opublikowany w gablotce parafialnej i na stronie internetowej w zakładce "Kolęda 2021/2022".

 

W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o 16:00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolędowy w wykonaniu zespołu Familia Nostra z Katowic. Zapraszamy do uczestnictwa w tym koncercie. 

 

......................................


Przygotowujemy nowe oświetlenie w naszym kościele parafialnym. Jest gotowy plan koncepcyjny. Można go zobaczyć na stronie internetowej parafii w zakładce "Nowe oświetlenie kościoła" lub w gablocie przed kościołem.

 

......................................

 

W kościele parafialnym jest zamontowana kamera, za pośrednictwem której prowadzimy transmisję Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Dostęp do transmisji znajduje się w zakładce "Transmisja na żywo".  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności i innych czasopism.  

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice

 

 

 

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.