Ogłoszenia Duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27 maja 2018

 

 

Jeszcze przez kilka dni zapraszamy do udziału w codziennym nabożeństwie majowym - dzisiaj, w niedzielę - w kościele św. Michała o 17:30, od poniedziałku do środy w kościele parafialnym o 17:30, a w czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, o godz. 17:00, również w kościele parafialnym.

 

W PONIEDZIAŁEK o godz. 9.00 spotyka się Grupa Legionu  Maryi. Wieczorem po Mszy świętej spotyka się Grupa Biblijna.

 

W CZWARTEK obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Zapraszamy do udziału w procesji ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 10:00 – po Mszy przejdziemy do czterech ołtarzy ustawionych przy: Kaplicy za kościołem, przy ul. Łabędziej (KSM), przy Hospicjum oraz przy kościele św. Michała. Po zakończeniu procesji będzie odprawiona Msza święta w kościele św. Michała ok. godz. 12:15. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, także dzieci I-komunijne w strojach oraz małe dzieci do sypania kwiatków. Procesja jest aktem wiary chrześcijańskiej oraz czasem modlitwy. W tym dniu będzie także Msza święta o 8:00 (przy ul. Różyckiego) oraz o 16:00 i 20:00 – jak zwykle w niedziele.

 

W PONIEDZIAŁEK, 4 czerwca, o godz. 18:00, będziemy przeżywali uroczystość bierzmowania. Przystąpi do niego 23 kandydatów z naszej parafii i ze Szkoły jak Dom. Sakramentu udzieli ks. bp Marek Szkudło. Zapraszam do udziału w tej uroczystości nie tylko rodziny kandydatów, ale całą parafię. Jest to święto dla naszej parafii. Proszę też o modlitwę w intencji kandydatów. W najbliższy wtorek, o godz. 19:00, kandydaci mają swoje spotkanie przygotowujące do uroczystości.

 

Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała. Dziękujemy za wszelką pomoc przy organizacji tej uroczystości.

 

6. kwietnia, rozpoczęliśmy Seminarium Odnowy Wiary, jako owoc naszych rekolekcji ewangelizacyjnych. Informacje na temat "Seminarium" znajdują się w zakładce "Wydarzenia"

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności, innych czasopism.

 

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice