Ogłoszenia Duszpasterskie

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 2 października 2022


Codziennie w październiku zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe – w tygodniu o 17.3o, a w niedziele o 17.oo. Zapraszamy do modlitwy w naszym kościele parafialnym.

 

Dzisiaj w niedzielę o godz. 17.oo odbędzie się koncert organowy uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia w Katowicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

W poniedziałek – spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 18.45 na probostwie. Zapraszamy do odkrywania bogactwa Słowa Bożego.

 

Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i sakramencie pokuty. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie i pomoc dzieciom w przygotowaniu do spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed każdą Mszą świętą.

W czwartek jest planowany obchód chorych kapłana z sakramentami. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

 

W CZWARTEK, 6 października, przeżywamy nasz parafialny Dzień Chorych i Seniorów. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.oo, a po niej na probostwo – na spotkanie przy stole. 

 

W PIĄTEK, 7 października, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Z tej okazji na Mszy świętej o godz. 18.oo w kościele parafialnym spotykają się wszystkie parafialne Róże Żywego Różańca.

 

Młodzież VIII klasy przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie w najbliższy piątek, 7 października, o godz. 18.oo na Mszy świętej, po niej spotkanie w sali przy kościele.

 

...................................... 

 

Przygotowujemy nowe oświetlenie w naszym kościele parafialnym. Jest gotowy plan koncepcyjny. Można go zobaczyć na stronie internetowej parafii w zakładce "Nowe oświetlenie kościoła" lub w gablocie przed kościołem.

 

...................................... 

 

W kościele parafialnym jest zamontowana kamera, za pośrednictwem której prowadzimy transmisję Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Dostęp do transmisji znajduje się w zakładce "Transmisja na żywo".  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności i innych czasopism.  

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice

 

 

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.