Ogłoszenia Duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020


Jeszcze wszystkie Msze święte są sprawowane w kościele parafialnym z jednym wyjątkiem: Msza o 12.oo od niedzieli, 7 czerwca, wraca do kościoła św. Michała w Parku. Nie ma już limitów uczestnictwa – pamiętajmy o zachowaniu rygorów sanitarnych. Niedzielna Msza święta o godz. 10.oo będzie transmitowana do końca czerwca droga internetową. Dostęp do transmisji znajduje się pod tym linkiem. 

 

Według nowego zarządzenia ks. Arcybiskupa odwołana zostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Utrzymuje się tę dyspensę jedynie dla osób: w podeszłym wieku, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w sakramencie pojednania i pokuty. Spowiedź codziennie - pół godziny przed Mszą świętą. Przypominamy, że czas spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca. Do uroczystości Trójcy Przenajświętszej odprawiamy nowennę zawsze przed poranną Mszą świętą, o 7.5o. 

 

Jutro, w drugi dzień Zielonych świąt, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, nasz drugi odpust parafialny. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, zwłaszcza o godz. 18.oo.

 

W czwartek I grupa dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej ma swoje spotkanie na Mszy świętej o 18.oo i po niej spotkanie w grupie dzieci i rodziców.

 

Został ustalony termin bierzmowania w naszej parafii. Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli tego sakramentu naszej młodzieży w piątek, 19 czerwca, w czasie Mszy świętej o godz. 18.oo. Kandydaci mają swoje spotkanie w najbliższy piątek, 5 czerwca, na Mszy świętej o 18.oo i po niej – II część spotkania w kościele. Zapraszamy także rodziców kandydatów. Będzie to okazja do rozmowy na temat szczegółów uroczystości.

 

W tym roku Święto Bożego Ciała będziemy obchodzili w kościele parafialnym na Mszy świętej o godz. 10.oo i potem procesja dookoła kościoła.

 

Od poniedziałku, 7 czerwca, wracamy z naszą parafialną formacją. W tym dniu będzie pierwsze, po długiej przerwie, spotkanie biblijne na probostwie.


Jest kolejny numer Gościa Niedzielnego do zakupienia w kościele.

 

Zarządzenia ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca:

  • z dnia 28 maja 2020 (najnowsze) - dostępne tutaj
  • z dnia 16 maja 2020 - dostępne tutaj
  • z dnia 4 maja 2020 - dostępne tutaj
  • z dnia 17 kwietnia 2020 - dostępne tutaj
  • z dnia 25 marca 2020 - dostępne tutaj

 

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.

  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa innych czasopism.

 

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice