Ogłoszenia Duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

 

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Msza święta roratnia tym razem będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18.oo. Msza poranna pozostanie o godz. 8.oo. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy o błogosławieństwo Boże na nowy rok, o wolność od wszelkich chorób i o dobre przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym tematem Rorat jest Eucharystia – Cud nad cudami.

Jest przygotowana przez Małego Gościa propozycja adwentowa dla dzieci: materiały w miesięczniku oraz propozycja przeżycia rorat drogą internetową. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z tym programem.


W tym tygodniu rozpoczynamy grudzień czyli mamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca, zwłaszcza, że wypadają one w czasie adwentu. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty. Adwent jest czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i odnowienia więzi z Panem Bogiem i Kościołem.


Jak wiemy kolędy w tradycyjnej formie w tym roku nie będzie ze względu na obecność koronawirusa. Jednak jest możliwość osobistego zaproszenia księdza z błogosławieństwem domu po uzgodnieniu terminu z księdzem Proboszczem w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Będą to zazwyczaj godziny wieczorne.

 

Wróciliśmy do transmisji niedzielnej Mszy świętej parafialnej o godz. 10.oo. Transmisja dostępna bedzie pod tym linkiem. Jeżeli transmisja nie uruchomi się automatycznie, prosimy o zapoznanie się z krótką instrukcją dostępną tutaj.

 

Czas adwentu jest oczekiwaniem na narodziny Jezusa, na radosne świętowanie w gronie bliskich osób. Dzieci czekają także na prezenty i chcemy, żeby każde dziecko te prezenty mogło otrzymać. Dlatego wraz z Fundacją Światło-Życie przeprowadzamy akcję pomocy dzieciom z Domu Dziecka ZAKĄTEK, mieszczącego się w Katowicach przy ul. Brynowskiej. W związku z tym organizujemy zbiórkę darów. Najbardziej potrzebne są artykuły higieniczne: szampony, płyny do kąpieli, mydła, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, proszek do prania, ręczniki, pościel. Potrzebne są również, dla dzieci w wieku 3-8 lat: kocyki, piżamki, dresy, czapeczki, rękawice i kurteczki. Oczywiście mile widziane są także słodycze i napoje, ale te z gatunku zdrowych, bez dużej zawartości cukru.

Aby włączyć się do pomocy, można:

  • ofiarować dary rzeczowe, dostarczając je do siedziby Fundacji (40-589 Katowice, ul. Różyckiego 8, tel. 605 589 140) albo przynosząc na parafię (można wyznaczyć konkretny termin, możemy wtedy pomóc w zbiórce i odbiorze tych rzeczy).
  • dokonać wpłaty za pomocą portalu zrzutka.pl – nasza zrzutka nosi nazwę: ZRÓBMY CUD.
  • Dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Fundacji Światło-Życie nr 15 1240 2959 1111 0010 8656 8563 z dopiskiem ZRÓBMY CUD.

Z wpłat dokonanych zarówno za pomocą zrzutki, jak i na konto Fundacji, nasi wolontariusze zakupią towary wskazane przez Dom Dziecka.

Zbiórkę będziemy prowadzić do 20 grudnia. ZRÓBMY CUD.

 

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.

  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności i innych czasopism.

 

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice