Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Msze święte online w naszej parafii

 

Uruchamiamy transmisję Mszy świętych na żywo z naszego kościoła parafialnego. Dostęp do transmisji znajduje się pod tym linkiem.

 

Transmisje prowadzone są:

  • w dni powszednie o godz. 18:00
  • w niedziele o godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa we Mszy świętej w tej formie.

 

Zachęcamy także do subskrybowania naszego kanału YouTube. Uzyskanie minimum 1000 subskrypcji pozwoli na uruchomienie dodatkowych możliwości technicznych prowadzenia transmisji.

Aby dokonać subskrypcji można wejść na nasz kanał i wybrać przycisk "subskrybuj". Można także przejść bezpośrednio do okna subskrypcji tutaj.

 

 

 

 

STAN EPIDEMII

25 marca – 12 kwietnia 2020

 

W nawiązaniu do zarządzenia ks. Arcybiskupa podejmuję jako Proboszcz Parafii św. Michała następujące decyzje:

 

Wszystkie Msze, w tygodniu i w niedziele do 12 kwietnia 2020, będą odprawiane bez udziału ludu. Zostaną odprawione wszystkie zamówione intencje. Kościół w czasie Mszy będzie zamknięty.

 

W niedziele będą odprawione Msze:

8.oo – w kaplicy przy ul. Różyckiego

10.oo – kościół parafialny (intencja z godz. 10.oo i 20.oo)

12.oo – kościół parafialny (intencja z godz. 12.oo i 16.oo).

 

Kościół św. Michała wraz z placem będzie zamknięty do odwołania.

 

Komunię świętą przyjmujemy w formie duchowej – przez pobożny udział w liturgii transmitowanej bezpośrednio przez media i jednocząc się z Chrystusem w czasie Eucharystii.

 

Kościół parafialny będzie otwarty w tygodniu 9.oo-17.oo, a w niedziele 13.oo-19.oo

 

Kancelaryjne sprawy załatwiamy najpierw przez telefon. Proszę dzwonić na nr:

502 150 394

 

 Można również kontakować się mailowo:

 marek.spyra@katowicka.pl

 

W tym okresie nie będzie spowiedzi w kościele. Jest możliwość spowiedzi umówionej na telefon. Odbędzie się ona w miejscu wyznaczonym przez kapłana.

Ks. Marek Spyra – 502 150 394

Ks. Wojciech Ignasiak – 602 823 742

Ks. Władysław Kolorz – 601 413 344

Poza tym jest możliwość wzbudzenia aktu żalu doskonałego według zaleceń w artykule publikowanym w zakładce Spowiedź wielkanocna.

 

Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału ludu przy zamkniętym kościele.

 

Poświęcenie pokarmów będzie mogło być zrealizowane w domu przy śniadaniu wielkanocnym według formularza podanego w zakładce Wielkanoc 2020.

 

W miarę upływu czasu będę przekazywał dalsze informacje. Bardzo proszę wszystkich parafian o przyjęcie tych decyzji w duchu pokuty i miłości do Jezusa Chrystusa i Kościoła. Pamiętajmy, że posłuszeństwo Kościołowi jest ważniejsze niż codzienna Eucharystia. Nie ma Eucharystii poza Kościołem. Pan Jezus mówi, że jest z nami do końca, zawsze. Pan Jezus dał władzę Apostołom – cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Ufajmy Panu Bogu, że ten czas, bez precedensu, jest po coś, jest próbą wiary, nadziei i miłości.     

 

Pełna treść zarządzenia ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca jest dostępna tutaj.

 

 

Przypominamy, że do odwołania nie organizujemy żadnych spotkań formacyjnych. Nie ma też nabożeństw w kościele. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym odbędzie się bierzmowanie dla młodzieży, która przygotowuje się od roku. Mamy nadzieje także, że I Komunia święta też będzie miała miejsce w maju. Prosimy o modlitwę w tych intencjach.

 

W tej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy pamiętajmy o naszych bliźnich, o naszych rodzicach, dziadkach i o sąsiadach. Pytajmy czy nie potrzebują pomocy.

Pilnujmy się też przed oszustami, którzy próbują wykorzystać ten trudny okres np. proponując dezynfekcję mieszkania. Żadne służby publiczne nie proponują takich usług.  

 

Można jeszcze podjąć miejsce w sztafecie 40 dni postu o chlebie i wodzie wraz modlitwą do Niepokalanej Jutrzenki Wolności w intencji Kościoła, a zwłaszcza w intencji dobrego przeżywania Eucharystii w naszej parafii. Są wolne dni od 26 marca do 8 kwietnia – za wyjątkiem niedziel – prosimy o zgłoszenie swojego udziału w celu zapisania w kalendarzu.

 

W tym tygodniu nie ma papierowego wydania Gościa Niedzielnego. Jesteśmy zachęceni do skorzystania z internetowego wydania. Wszystkie informacje są na stronie Gościa Niedzielnego www.gosc.pl

 

Na stronie internetowej parafii pojawiły się teksty ks. Proboszcza w ramach parafialnej formacji na ten wyjątkowy czas. W ciągu tygodnia będą pojawiały się kolejne, nowe rozważania, dlatego zachęcamy do regularnego odwiedzania wskazanej powyżej zakładki. Zapraszamy do refleksji.

 

Zachęcamy także do wysłuchania homilii wygłoszonej przez Księdza Proboszcza w niedzielę, 22 marca 2020 - dostęp do pliku pod tym linkiem.  

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.

 

Wszystkie nowe informacje będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej parafii. 

  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności, innych czasopism.

 

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice