Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023

 

W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w ćwiczeniach pokutnych. Droga Krzyżowa będzie odprawiana zawsze w piątek po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. 18.4o. W każdą niedzielę o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Krzysztofa Młotka z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z ul. Pięknej.

 

Zapraszamy na rekolekcje parafialne w dniach od 30 marca do 1 kwietnia, czyli od czwartku do soboty. Poprowadzi je ks. Andrzej Muszala z Krakowa. Każda dnia Msza święta o 18.oo z krótką homilią i po niej konferencja rekolekcyjna. W czwartek po konferencji – okazja do sakramentu pokuty i pojednania. W piątek o 17.3o – Droga Krzyżowa. W sobotę po konferencji – czuwanie razem z zespołem Familia Nostra z Katowic. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w zakładce: Rekolekcje wielkopostne 2023.

 

W PONIEDZIAŁEK – spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 18.45 na probostwie. Zapraszamy do odkrywania bogactwa Słowa Bożego.

 

W PIĄTEK, 31 marca, zapraszamy seniorów naszej parafii na comiesięczne spotkanie o godz. 11.oo na probostwie.

 

Młodzież VIII klasy przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 31 marca, o godz. 18.oo na Mszy świętej - po konferencji rekolekcyjnej krótkie spotkania w kościele.

 

Jeszcze w tym tygodniu, do czwartkowej rano, Msze święte są odprawiane w stałych godzinach w kaplicy za kościołem.

 

Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka Caritas na cele związane z pomocą Ukraińcom. Dziękujemy w ich imieniu za każdą pomoc.

 

Zachęcamy także wszystkich do wysłuchania homilii i konferencji z naszych parafialnych dni skupienia, które miały miejsce w dniach 3 - 5 marca w Czernej. Linki do nagrań znajdują się w zakładce Duszpasterstwo - Rekolekcje w Czernej.

 

Zapraszamy również do wysłuchania konferencji z ostatniego spotkania Seminarium Odnowy Wiary na temat: Zagubieni w Kościele: chrześcijanin między tradycjonalizmem a progresizmem. Link do nagrania znajduje się w zakładce: Duszpasterstwo - Seminarium Odnowy Wiary - Spotkania.

 

..................................... 

 

W kościele parafialnym jest zamontowana kamera, za pośrednictwem której prowadzimy transmisję Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Dostęp do transmisji znajduje się w zakładce "Transmisja na żywo".  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności i innych czasopism.  

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice

 

 

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.