Ogłoszenia Duszpasterskie

 

I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021

 

Rozpoczynamy adwent, nowy okres roku liturgicznego. Msza roratnia będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 6.45 w kościele parafialnym. Pod hasłem „Droga do Betlejem” jesteśmy zaproszeni do odkrywania Ziemi, na której dokonały się sprawy istotne dla naszego zbawienia. W tych dniach nie będzie Mszy świętej o godz. 8.oo. Zapraszamy wszystkich parafian do adwentowego czuwania.

 

Dzisiaj rozpoczynamy peregrynację Ikony Świętej Rodziny w rodzinach naszej parafii. Są trzy ważne intencje tej peregrynacji: pogłębienie wiary w rodzinie, budowa wspólnoty parafialnej oraz jedność Kościoła. Każda rodzina będzie mogła wziąć Ikonę na jeden dzień do swojego domu, by modlić się na Różańcu. Można wpisać się do kalendarza w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.

 

W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 18.45 na probostwie.

 

Młodzież VIII klasy przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje kolejne spotkanie w najbliższy piątek, 3 grudnia, o godz. 18.oo na Mszy świętej i po niej w sali przy kościele.

 

Przy naszej parafii powstało stowarzyszenie Arte Educare im. św. Michała Archanioła, które gromadzi wokół siebie rodziny szukające wartościowej edukacji dla swoich dzieci. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia kilka razy w tygodniu w naszych salkach parafialnych. Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszają wszystkich parafian na kiermasz adwentowy, który się odbywa dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.00 i o 16.00. Można nabyć ręcznie robione lampiony roratnie, wieńce adwentowe i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup materiałów edukacyjnych. Po Mszy o 16.00 stowarzyszenie zaprasza na poczęstunek w rotundzie.

 

W dniach od 10 do 12 grudnia w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupia przełożona z marca 2020 roku. Naszą parafię odwiedzi ks. bp Marek Szkudło. Szczegóły tej wizyty podamy za tydzień.

 

Jak wiemy, w Rzymie odbywa się Synod biskupów o synodalności Kościoła. Nasza parafia delegowała p. Barbarę Reiman jako osobę do reprezentowania naszej wspólnoty. Wszyscy wierni świeccy są zaproszeni do zabrania głosu. Na stronie internetowej parafii są opublikowane pytania w zakładce "Synod - Ankieta", na które możemy odpowiedzieć na piśmie i wysłać drogą mailową na podane adresy: breiman@wp.pl oraz marek.spyra@katowicka.pl. Do końca grudnia możemy wysyłać nasze odpowiedzi. 13 stycznia odbędzie się otwarte spotkanie podsumowujące etap parafialny.

 

W tym roku kolęda w naszej parafii odbędzie się dopiero po świętach Bożego Narodzenia. W późniejszym czasie zostaną podane szczegóły.

 

Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Po Mszy świętej można taka ofiarę złożyć. Dziękujemy za każdy grosz ofiarowany na ten cel.

 

Przygotowujemy nowe oświetlenie w naszym kościele parafialnym. Jest gotowy plan koncepcyjny. Można go zobaczyć na stronie internetowej parafii w zakładce "Nowe oświetlenie kościoła" lub w gablocie przed kościołem.

 

......................................

 

W kościele parafialnym jest zamontowana kamera, za pośrednictwem której prowadzimy transmisję Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Dostęp do transmisji znajduje się w zakładce "Transmisja na żywo".  

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności i innych czasopism.  

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice

 

 

 

 

Prosimy naszych parafian o wsparcie finansowe naszej parafii. Możemy to uczynić wpłacając ofiarę na konto:

Rzymsko-Katolicka Parafia św. Michała,

ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice

35 1020 2313 0000 3202 0610 8999

Bardzo dziękujemy za każdy dar.