Ogłoszenia Duszpasterskie

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwietnia 2019

 

Dzisiaj, o godz. 15.15, odprawiamy Gorzkie  ŻaleDroga Krzyżowa w Wielki Piątek zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 9.oo.

 

W PONIEDZIAŁEK  o godz. 9.oo spotyka się Grupa Legionu  Maryi. Wieczorem po Mszy świętej spotyka się Grupa Biblijna.

 

Rozpoczynamy dzisiaj obchód Wielkiego Tygodnia. Najważniejszym momentem w roku liturgicznym jest Triduum Paschalne.

WIELKI CZWARTEK jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy; jest dniem ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Zapraszamy do udziału w MSZY WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.oo. Adoracja przy Ciemnicy potrwa do rana.

WIELKI PIĄTEK jest dniem śmierci Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w LITURGII MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.oo. Jest to dzień ścisłego postu. Adoracja przy Bożym Grobie potrwa do 24.oo.

WIELKA SOBOTA jest dniem ciszy Kościoła. Wobec faktu śmierci Odkupiciela ustają wszelkie ludzkie słowa.

WIGILIA PASCHALNA rozpoczyna obchód tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do przeżycia tej NOCY PASCHALNEJ o godz. 20.oo.

Szczegółowy plan Triduum Paschalnego można znaleźć w zakładce Wydarzenia - Triduum Paschalne.

 

Okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie zawsze pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz w Wielki Czwartek 15.oo-17.oo i po Mszy Wieczerzy do godz. 24.oo; w Wielki Piątek 15.oo-17.oo oraz w Wielką Sobotę 12.oo-16.oo.

 

W Wielką Środę, w godzinach rannych, chorzy i seniorzy naszej parafii będą mogli przyjąć sakramenty święte w swoich domach. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

 

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę odprawiamy Ciemną Jutrznię. Zapraszamy wszystkich o godz. 8.oo do kościoła parafialnego.

 

W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów będzie miało miejsce w kościele parafialnym co godzinę 12.oo – 16.oo; w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy ul. Różyckiego o godz. 15.oo. Można będzie wtedy złożyć dar z naszych pokarmów wielkanocnych dla potrzebujących.

 

Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej w kaplicy przy ul. Różyckiego odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego: codziennie o 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy.

 

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 

 

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Jutrzenki Wolności, innych czasopism.

 

W zakładce "Galeria" można zobaczyć wizualizację nowych organów, jakie zostaną zbudowane w naszym Kościele parafialnym.

 

Zachęcamy także do odwiedzania parafialnego profilu na Facebooku: Niepokalana Jutrzenka Wolności - Katowice