Pomoc dla Ukrainy

Inicjatywa Centrum Ewangelizacji Światło – Życie w Gwardijsku (dawny Falsztyn, obwód Chmielnicki) – tu posługuje Barbara Sitek (kiedyś pracowała z ks. Wojciechem w Ośrodku ks. Blachnickiego)

 

Nasz dom stał się miejscem schronienia dla uciekinierów. Od początku wojny z naszej pomocy skorzystało około 100 osób, spora część z nich mieszkała w naszym domu ponad dwa tygodnie, na dzień dzisiejszy mieszka u nas 5 rodzin.

Zapewniamy im zaopatrzenie (niektórzy z nich są bez środków do życia), zależnie od potrzeb organizujemy zajęcia dla dzieci. Od czerwca planujemy zorganizować zajęcia również dla dzieci miejscowych (m.in. programy zapobiegania agresji, integracyjne, pomagające uporać się z trudnymi emocjami i powrócić do normalnego życia) i spotkania dla ich rodziców. Latem chcielibyśmy zrealizować zaplanowane wcześniej rekolekcje dla dzieci, młodzieży i rodzin z całej diecezji Kamieniecko-Podolskiej.

 

Nasze potrzeby:

- produkty spożywcze: kawa, herbata, kakao, płatki kukurydziane

- chemia gospodarcza (proszki do prania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg, mydła..)

- kilka lampek nocnych dla dzieci

- pomoce do animacji zabaw z dziećmi w różnych grupach wiekowych (balony, plastelina farbki do malowania na papierze, tkaninach, do twarzy)